مشاوره کسب و کار ( بازاریابی، فروش، تبلیغات و  ارتباطات(

شرکت ها متناسب با سطوح فعالیت تولیدی، تجاری یا خدماتی و گستردگی عملیات در بازار کسب و کار نیازمند خدمات ویژه مشاوره کسب و کار هستند.

در این راستا شرکت بازرگانی و بازاریابی هومن ایده برای نخستین بار در استان یزد اقدام به راه اندازی مرکز مشاوره کسب و کار برای تمام مشاغل کوچک و بزرگ در رشته ها ی مختلف نموده و آماده ارائه مشاوره های کوتاه و بلند مدت می باشد و در راه کمک به مدیران و صاحبان مشاغل برای بهتر و برتر شدن از هیچ کوششی دریغ نداشته و از مشاوران با دانش و تجربه های زیاد برای رضایت آنان یاری می جوید.

 الف) مشاوره های کوتاه مدت: مشاوره های شخصی و شغلی به صورت ساعتی

 ب) مشاوره های بلند مدت: مشاوره های یکساله جهت مدیران و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ برای آغاز یا بهبود کسب و کار

این سطح از مشاوره مناسب افرادی است که دارای مشکلات و مسائل جاری و آنی در زمینه های گوناگون اعم از منابع انسانی، برندینگ،  بازاریابی، فروش، کمپین تبلیغات، توزیع و … می باشند و کسانی که می خواهند کسب و کار جدیدی را شروع نمایند. در این سطح، شرکت های متقاضی با تعیین وقت قبلی جهت حل مشکلات خود به دفتر شرکت هومن ایده مراجعه نموده و طی یک جلسه 2 الی 4 ساعته مشکلات و مسائل خود را با مشاور مطرح می نماید و مشاور توصیه ها و راهنمایی لازم جهت اقدامات فوری را ارائه می دهد.

بدیهی است مشاوره گیرنده متناسب با نیاز خود می تواند چندین جلسه دیگر نیز اقدام به دریافت مشاوره نماید.آنچه مسلم است این جلسه، یک جلسه رفع نیازهای جاری و آنی است و مناسب برنامه های بلند مدت نیست.

در این سطح مشاوره، مدیران شرکت با حضور در دفتر شرکت هومن ایده، طی 4 الی 6 جلسه به مدت 16 الی 24 ساعت مشکلات یا برنامه های خود را با مشاور خود مطرح می نمایند و پس از توضیحات کامل و طرح سئوالاتی از جانب مشاور و با توجه به پاسخ های مدیران، راهنمایی های لازم صورت می گیرد. بدیهی است این سطح از مشاوره جهت حل مسائل و مشکلات جاری و اجرای برنامه های کوتاه مدت بازاریابی، فروش، کمپین تبلیغات و توزیع مفید است ودر این سطح مشاور بازاریابی راهنمایی لازم را ارائه می کند و نظارت مستقیمی بر اجرای برنامه ها ندارد.

ویژه شرکت های کوچک و متوسط (3 الی 10 نفر پرسنل(

در این سطح، مشاور طبق مدت زمان مشخص هر 10 یا 15 روز یکبار و یا هر برنامه ای که مورد توافق طرفین قرار بگیرد در دفتر شرکت متقاضی حضور یافته و با شرکت در جلسات مدیران نسبت به روند فعالیتهای درونی و بیرونی شرکت آگاهی پیدا کرده و با مشکلات آنها و برنامه های آن شرکت آشنا شده و جهت رفع مشکلات و توسعه برنامه های بازاریابی و فروش شرکت یک برنامه مدون ارائه می نماید و مدیران اجرایی شرکت را در اجرای برنامه ها راهنمایی کرده و بر اجرای صحیح برنامه ها نظارت می نماید. لازم به توضیح است این برنامه ها شامل مشاوره در زمینه برندینگ،شیوه های بازاریابی و فروش، آموزش منابع انسانی، مشاوره استراتژی های قیمت گذاری،  استراتژی تبلیغات اعم از تبلیغات رادیو و تلویزیون، تبلیغات در روزنامه ها و مجلات، تبلیغات اینترنتی، ارسال SMS، پیشبرد فروش و نظارت بر طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت، طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی بسته بندی یا تغییر بسته بندی، شرکت در نمایشگاه های داخلی یا خارجی، راه اندازی جشنواره ها و فروشهای فوق العاده،  برنامه سمپلینگ (Sampling)، تحقیقات بازار و تعیین محصولات برای تولید در آینده می باشد.

ویژه شرکت های متوسط و بزرگ (بیشتر از 10 نفر پرسنل(

در این سطح، مشاور طبق مدت زمان مشخص هر هفته یا هر 10 روز یا 15 روز یکبار در دفتر کار شرکت متقاضی حضور یافته و طی جلساتی که با مدیران و مسئولین اجرایی شرکت برگزار می نماید، نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدات محیطی را تجزیه و تحلیل کرده و براساس اهداف شرکت، جهت دستیابی به اهداف یک برنامه کامل برای مدت یکسال ارائه می نماید و بر حسن اجرای برنامه ها توسط مدیران شرکت نظارت می نماید.

این نوع از مشاوره، مخصوص شرکتهایی می باشد که می خواهند با برند سازی یا خلق برند Branding یا ارتقای برند خود نسبت به رقبا در سطح اول صنعت خود قرار بگیرند یا به برند برتر یا رهبر بازار تبدیل شوند.

در این سطح، مشاور با قراردادی 3 الی 5 ساله و با برنامه زمانی دو نوبت درهفته در دفتر کار شرکت متقاضی حاضر شده و از نزدیک تمامی فعالیت های شرکت مشاوره گیرنده را در کلیه سطوح گوناگون مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد و با توجه به پتانسیل و توانایی های بالفعل و بالقوه شرکت، اقدام به تدوین استراتژیهای رشد و استراتژی های رقابتی در قالب یک برنامه 5 ساله می نماید. در این سطح، مشاور، برنامه های خود را در تمام سطوح و لایه های شرکت برنامه ریزی، نظارت، کنترل و اجرا می نماید.

لازم به ذکر است برای آشنایی بیشتر با فعالیت ها و خدمات شرکت هومن ایده و آشنایی با مشاوران یک جلسه معارفه رایگان در اختیار همگان قرار گرفته می دهد تا مشاوره ها با نگاهی درست و آشنایی کامل با چگونگی عملکرد شرکت انجام پذیرد.

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

نوع مشاوره

نام شرکت و موسسه

نام مدیر عامل

مدت سابقه کاری